FreshMail.pl

Autorzy bloga wszystkoJEDNO

Integracja ciała, umysłu i ducha zawsze była dla człowieka ważna. Jednak w XXI wieku, kiedy nasza uważność zostaje narażona na coraz większe rozproszenie, potrzeba ta stała się szczególnie istotna.

Zainteresowanym współczesną duchowością przybliżamy możliwości doświadczania Obecności w codziennym życiu, bez rezygnacji z rodziny, z pracy, z pasji. Podpowiadamy, w jaki sposób  być jednym z tym, co JEST TERAZ.

Inspirujemy Was do odkrywania sensu życia, który wyraża się poprzez jego przeżywanie chwila po chwili i doświadczanie dzień po dniu …

Autorzy:


alexanderAlexander Poraj-Żakiej
– mistrz zen świeckiej linii „Pusta Chmura” założononej przez Willigisa Jägera, nauczyciel kontemplacji chrześcijańskiej, oficjalny następca Willigisa Jägera, dr teologii chrześcijańskiej. Współzałożyciel Polsko-Niemieckiej Fundacji „Mądrość Wschodu i Zachodu” w Niemczech, Hiszpanii i w Polsce. Były prezesem sieci klinik psychosomatycznych z siedzibą w Berlinie. Stworzył Akademię Psychosofii w Hiszpanii. Obecnie jest dyrektorem Centrum Medytacji i Uważności Benediktushof w Holzkirchen (Niemcy)- największy ośrodek tego typu w Europie. W Polsce prowadzi warsztaty i wykłady w Instytucie Rozwoju Osobistego Euphonia (Wrocław) oraz w  Śląskim Centrum Psychosomatyki (Katowice). Coach i doradca biznesu. Autor książek wydanych w Polsce: „Rozmowy o codzienności” (wspólnie z Willigisem Jägerem), „ZEN w codzienności” oraz „Wprowadzenie do ZEN. Historia – Praktyka – Współczesność”.

 

 

jolaJolanta Toporowicz – psychoterapeutka od ponad dwudziestu lat. Stworzyła Instytut Rozwoju Osobistego Euphonia we Wrocławiu, który jest miejscem proponującym profesjonalną psychoterapię, coaching i medytację zen. Podstawą działania Instytutu jest integralne podejścia do rozwoju osobistego obejmujące również aspekt egzystencjalny. Twórczyni innowacyjnego rocznego Kursu Rozwoju Osobistego „Być sobą” integrującego trzy płaszczyzny: umysł, ciało, duch. Współzałożycielka polskiej Fundacji Willigisa Jägera „Mądrość Wschodu i Zachodu”, która od kilku lat tworzy w Polsce platformę do spotkań, wymiany, dyskusji i poszukiwania obszarów, w których spotyka się psychoterapia, coaching, nauka i biznes z założeniami filozofii wieczystej. Twórczyni mapy poziomów świadomości oraz autorka książki „(Nie)zwyczajne JA”.

 

 

 

aga

Agnieszka Bonar- Sadulska – z wykształcenia biotechnolog, przez ponad 10 lat pracowała jako wykładowca przybliżający zagadnienia związane ze zdrowiem, leczeniem naturalnym i holistycznym podejściem do profilaktyki chorób. Od ponad 10 lat zaangażowana w rozwój osobisty, stopniowo odkrywa coraz większą przestrzeń do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Założycielka CORrealtion – przestrzeni do odkrywania i pogłębiania świadomości ciała. Prowadzi warsztaty w obszarze rozwijania świadomości ciała i praktykowania uważności poprzez ciało. Współtworzy Fundację „Mądrość Wschodu i Zachodu” i uczestniczy w realizacji wszystkich projektów Fundacji. Zredagowała dwie książki Alexandra Poraj-Żakieja „ZEN w codzienności” oraz „Wprowadzenie do ZEN. Historia – Praktyka – Współczesność”. Redaktor Bloga www.wszystkoJEDNO.com.

 

 

 

KONTAKT: kontakt[at]jagerfundacja.pl

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Newsletter Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu

KORZYŚCI-  raz w miesiącu otrzymasz:
  • podsumowanie wpisów z Bloga (sfera umysłu, ciała i ducha)
  • aktualności dotyczące Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu
  • informacje na temat nowości w fundacyjnej Księgarni

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu rozporządzenia RODO z dnia 25 maja 2018 przez Polsko-Niemiecką Fundację Willigisa Jagera Mądrość Wschodu i Zachodu Wrocław, ul. E.Orzeszkowej 40/8 i oświadczam, że podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne i oraz że zostałem poinformowany o o prawie żądania dostępu do do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcie.

FreshMail.pl