O nas

 

Integracja ciała, umysłu i ducha zawsze była dla człowieka ważna. Jednak w XXI wieku, kiedy nasza uważność zostaje narażona na coraz większe rozproszenie, potrzeba ta stała się szczególnie istotna.

Zainteresowanym współczesną duchowością przybliżamy możliwości doświadczania Obecności w codziennym życiu, bez rezygnacji z rodziny, z pracy, z pasji. Podpowiadamy, w jaki sposób  być jednym z tym, co JEST TERAZ.

Inspirujemy Was do odkrywania sensu życia, który wyraża się poprzez jego przeżywanie chwila po chwili i doświadczanie dzień po dniu …

Kontakt: agnieszka.bonar[at]jagerfundacja.pl

logo_fundacji_zmienione_rgb_380px

 

Podstawą działalności Fundacji jest doświadczenie, że wgląd w istotę rzeczy jest dostępny każdemu człowiekowi – niezależnie od jego religii, kultury czy światopoglądu.

Celem Fundacji jest promowanie praktyki uważności poprzez pokazanie możliwości łączenia duchowości Wschodu i Zachodu, a szczególnie medytacji zen i mistyki.

Praktyka obecności, proponowana w ramach laickiej linii zen „Pusta Chmura”, jest  przystosowana  do codziennego życia współczesnego człowieka i daje możliwość doświadczenia wglądu w Rzeczywistość bez konieczności rezygnacji z życia rodzinnego i  zawodowego.

Kontynuując i rozwijając dorobek W.Jägera, Fundacja promuje uważne, świadome i odpowiedzialne życie oraz otwartość na drugiego człowieka, inne wyznania i kultury. Jednocześnie zwraca szczególną uwagę na integrację ciała, psychiki i ducha, jako istotnego elementu profilaktyki zdrowia psychicznego i fizycznego.

Więcej informacji na temat naszych działań oraz możliwości praktyki na www.jagerfundacja.pl