Z miłym zaskoczeniem dostrzegłem kilka lat temu na polskim rynku serię książek wydanych w ramach projektu “Miska ryżu” przez Fundację Na Rzecz Wymiany Kulturalnej z Dalekim Wschodem. Nietrudno domyślić się, że nie są to książki wydawane z pobudek komercyjnych, ale czysto “ideologicznych”, ponieważ zapotrzebowanie na polskim rynku na tego typu pozycje nie jest duże.

Przy każdej okazji podkreślam, że warto “czytać zen” przede wszystkim w oryginale, a nie tylko poznawać poprzez współczesne książki. Autorzy poszczególnych tomów to najbardziej znani mistrzowie zen. Niektórzy z nich dali początek słynnym także współcześnie liniom zen (np. Lin-Chi), od imienia innych z kolei nazwano słynne klasztory.

Książki są bardzo starannie wydane, w sposób podobny do starożytnych pism chińskich, czyli ręcznie wiązane sznurkiem. Okładki są wykonane z arkuszy ozdobnego kartonu, a tekst drukowany na starannie dobranym papierze.

Gorąco polecam tę serię!

 

       

 

Książki dostępne w Księgarni Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu -> TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsletter Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu

KORZYŚCI-  raz w miesiącu otrzymasz:
  • podsumowanie wpisów z Bloga (sfera umysłu, ciała i ducha)
  • aktualności dotyczące Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu
  • informacje na temat nowości w fundacyjnej Księgarni

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu rozporządzenia RODO z dnia 25 maja 2018 przez Polsko-Niemiecką Fundację Willigisa Jagera Mądrość Wschodu i Zachodu Wrocław, ul. E.Orzeszkowej 40/8 i oświadczam, że podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne i oraz że zostałem poinformowany o o prawie żądania dostępu do do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcie.