Umysł – Ciało – Duch

Integracja ciała, umysłu i ducha zawsze była ważna dla człowieka. Jednak w XXI wieku, kiedy nasza uważność zostaje narażona na coraz większe rozproszenie, potrzeba ta wydaje sie szczególnie istotna.

Zainteresowanym współczesną duchowością przybliżamy możliwości doświadczania pełnej obecności w codziennym życiu, bez rezygnacji z rodziny, z pracy, z pasji; możliwości doświadczenia bycia jednym z tym, co JEST TERAZ.

Inspirujemy Was do odkrywania sensu życia, który może wyrażać się poprzez jego przeżywanie, doświadczanie dzień po dniu …

Autorzy:


alexanderAlexander Poraj-Żakiej
– Mistrz Zen świeckiej linii „Pusta Chmura” założononej przez Willigisa Jägera, nauczyciel kontemplacji chrześcijańskiej, oficjalny następca Willigisa Jägera, dr teologii chrześcijańskiej. Współzałożyciel Polsko-Niemieckiej Fundacji „Mądrość Wschodu i Zachodu” w Niemczech, Hiszpanii i w Polsce. Były prezesem sieci klinik psychosomatycznych z siedzibą w Berlinie. Stworzył Akademię Psychosofii w Hiszpanii. Obecnie jest dyrektorem duchowym ośrodka „Benediktushof” w Holzkirchen (Niemcy)- największy ośrodek tego typu w Europie. Współtworzy wrocławski Instytut Rozwoju Osobistego Euphonia. Coach i doradca biznesowy. Autor książek wydanych w Polsce: „Rozmowy o codzienności” (wspólnie z Willigisem Jägerem) oraz „ZEN w codzienności”.

 

 

jolaJolanta Toporowicz – Psychoterapeutka od ponad dwudziestu lat. Studia magisterskie /kierunek Pedagogika Specjalna i Resocjalizacja/ ukończyła w 1985r na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziewięć lat później uzyskała dyplom Pomagisterskiego Studium Logopedycznego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Po zakończeniu edukacji uniwersyteckiej odbyła podyplomowe szkolenia z zakresu psychoterapii: Psychoterapia Gestalt (10 lat), Psychoterapia Psychodynamiczna i Poznawcza (7 lat), Psychoterapii Systemowej, Psychoterapii grupowej i terapii par, Psychoterapia własna (200 godzin+formy treningowe), Regularna praktyka medytacyjna ( 5 lat), Szkolenie z zakresu hipnozy terapeutycznej, Szkolenie z zakresu psychoterapii pozytywnej, Szkolenie z zakresu coachingu. Warsztaty i konferencje tematyczne doskonalące kompetencje zawodowe. Spełnia wymogi unijnych standardów zawodowych. Współzałożycielka i współtwórczyni  fundacji Willigisa Jaegera „Mądrość Wschodu i Zachodu” w Polsce.

 

mananaManana Chyb – Dziennikarka, redaktorka, autorka książki „Czas przebudzeń. 12 podróży do wolności”. Przez wiele lat zajmowała się filmem i kulturą (praca w miesięcznikach Film, Kino, w tygodniku Przekrój), z czasem ciężar jej zainteresowań przesunął się na psychologię i duchowość (została naczelną Zwierciadła, założyła pismo Sens, zaczęła ćwiczyć jogę i medytować). Wreszcie przyszedł wgląd, że „duchowość”, to tylko użyteczne w komunikacji międzyludzkiej pojęcie, dzielące sztucznie człowieka na różne obszary. A przecież „wszystko” w nas – i poza nami – to „jedno”. W ten sposób znalazła się na naszym blogu…

 

Dorota Bauer – Lek. med.specjalista chorób wewnętrznych, ukończyła Wydział Lekarski na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Po odbyciu stażu wyjechała do USA, gdzie nostryfikowała dyplom lekarza; pracowała w Fairview Hospital , Cleveland Clinic Health System w USA. Posiada certyfikat American Board of Internal Medicine. Po powrocie do Polski oprócz praktyki lekarskiej kontynuuje zainteresowanie psychosomatyką. Odbyła szkolenia z zakresu terapii systemowej – poziom podstawowy i zaawansowany.

 

aga

Agnieszka Bonar- Sadulska – z wykształcenia biotechnolog, przez ponad 10 lat pracowała jako wykładowca przybliżający zagadnienia związane ze zdrowiem, leczeniem naturalnym i holistycznym podejściem do profilaktyki chorób. Od ponad 10 lat zaangażowana w rozwój osobisty, stopniowo odkrywa coraz większą przestrzeń do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Współtworzy Polsko- Niemiecką Fundację Willigisa Jaegera „Mądrość Wschodu i Zachodu”. Pracuje w Instytucie Rozwoju Osobistego Euphonia we Wrocławiu. Współtworzy strategię i uczestniczy w realizacji wszystkich projektów Instytutu i Fundacji. Opracowała i zredagowała najnowszą książkę Alexandra Poraj-Żakieja „Zen w codzienności”.

 

KONTAKT: kontakt[at]jagerfundacja.pl

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Pobierz darmowy e-book!

Zapisz się do newslettera i pobierz darmowy 46- stronicowy e-book Alexandra Poraj-Żakieja "Wprowadzenie do ZEN".

Twoje dane nie zostaną opublikowane i udostępnione osobom trzecim